Infúziós kezelések

Infúziós kezelések

Szerző: Neurológiai Központ | Létrehozva: 2022.08.23 15:35 | Módosítva: 2023.09.06 15:45

Az agyi és általános keringést javító infúziós kúrák jótékony hatása régóta bizonyított. A keringési zavarok okozta tünetek jelentősen csökkenhetnek a kezelés során. Az infúziós terápia javítja a véráramlást, fokozza a vérkeringést, a kezelés hatására a keringési zavarok tipikus tünetei csökkenhetnek, visszafejlődhetnek. 

Az infúziós kezelés során intravénásan a véráramba kerülő gyógyszeres készítményeket a sejtjeink azonnal hasznosítani tudják.

Általános információk az infúziós kezeléssel kapcsolatban

Az agyi és általános keringésit javító infúziós kúrák hatása régóta bizonyított. Az infúziós kezelés intravénás gyógyszerek folyadék formájában történő beadását jelenti, melyet szakorvosi javaslatra tud igénybe venni a Prima Medica Egészségközpontokban. A kezelés célja, hogy a beteg mielőbbi gyógyulását, a betegség javulását lehetővé tegye. Az infúziós oldat betegség specifikus hatóanyagokat tartalmaz, így lehetővé téve a hatékony terápiát.

Az infúziós terápiát hatékony folyadékpótló, kerfingésjavító, fájdalom és gyulladáscsökkentő módszernek tekinti az orvostudomány. Előnye, hogy az alkalmazott gyógyszerek azonnal és veszteség nélkül bekerülnek a szervezetbe. A szájon át történő bevitellel összehasonlítva sokkal intenzívebb az infúziós kezelés hatása.

Mi az infúziós kezelés előnye?

Az infúziós kezelés előnye, hogy a hatóanyagok közvetlenül a vérkeringésbe jutnak, megkerülve a gyomor- és bélrendszert, így sokkal hamarabb érvényesül a hatása.

Mit kell magunkkal hozni az infúziós kezelésre?

A kezelésre az orvos által kiírt infúziós oldatot és a szükséges szerelékeket kell hozni, melyeket gyógyszertárban lehet kiváltani.

FONTOS!

A kiváltott gyógyszereket az infúziós kúra megkezdéséig hűtőszekrényben kell tartani. Ezzel kapcsolatban mindenképpen el kell olvasni az egyes készítmények használati utasítását, valamint az orvossal és a gyógyszerésszel is javasolt egyeztetni.

Hogyan kell felkészülni az infúziós kezelésre?

Az infúziós kezelések előtt nem szükséges különösebb előkészület. A rendszeresen szedett gyógyszerek is bevehetők, de erről javasolt egyeztetni a kezelést elrendelő orvossal vagy háziorvossal. A kezelés előtt étkezni és inni is lehet. A kezelés időtartama 45-90 perc között eltérő lehet az alkalmazott terápiától függően. Egy kezeléshez általában 5-10 alkalommal szükséges az infúzió beadása. Ennek gyakoriságát minden esetben a kezelőorvos határozza meg.

Az infúziós kezelést követően nem ajánlott gépjárművet vezetni, vagy balesetveszélyes munkát végezni! Amennyiben teheti, töltse pihenéssel a nap hátralévő részét.

A legmegfelelőbb és leghatékonyabb infúziós kombináció összeállítása előtt orvosi vizsgálat elvégzése kötelező!

Hol érhető el az infúziós kezelés?

Az alábbi Prima Medica Egészségközpontokban érhető el infúziós kezelés:

Infúziós kezelés - Neurológiai Központ
Forrás:
  • Neurológiai Központ
  • Fül-orr-gége Központ
  • Fájdalom Központ
  • Cukorbeteg Központ
  • Endokrin Központ
  • TrombózisKözpont
  • ImmunKözpont

Szakorvos által javasolt infúziós kezelés menete:

  • a szakorvosi vizitdíj fizetésével együtt ki kell fizetni a kezelés teljes árát
  • asszisztenseink időpontot foglalnak a kezelésekre és tájékoztatják Önt a kezelés menetéről
  • a szakorvostól kapott receptet ki kell váltani gyógyszertárban az infúziós kezelés előtt
  • érkezéskor a kezelés megkezdése előtt egy fényképes igazolvány bemutatása után ki kell tölteni egy beleegyező nyilatkozatot

Beutaló adatlap infúziós kezeléshez

Beleegyező adatlap infúziós kezeléshez

 

Hírek

Szédülés fekve, lefekvés során – ezek a szédülés leggyakoribb okai

Szédülés fekve, lefekvés során – ezek a szédülés leggyakoribb okai

A szédülés sokszor ijesztő és nehezen megfogható panasz, amivel egy beteg a neurológushoz érkezhet. Ilyenkor ugyanis sokszor hosszú kikérdezés, próbálkozás után sem derül ki pontosan, hogy mit is érez a beteg és főleg nem, hogy miért érzi. Dr. Gács Gyula , a Neurológiai Központ ...
Pánikroham, pánikbetegség? Így segíthet a pszichológus

Pánikroham, pánikbetegség? Így segíthet a pszichológus

A pánikrohamok, a pánikbetegség egyre több embert érintenek, sokan tapasztalják meg a félelmetes, letaglózó érzéseket időről időre. Kispál Mónika , a Neurológiai Központ pszichológusa, szexuálpszichológus arról beszélt, pontosan milyen kritériumok alapján dönthetjük el, ...
Mit jelent a minor stroke (TIA) és miért kell kivizsgálni?

Mit jelent a minor stroke (TIA) és miért kell kivizsgálni?

A stroke, vagy magyarul szemléletesen szélütés egy ér eredetű agyi katasztrófa. Egyik formája a vérzés, a másik az érelzáródás miatti infarktus. A minor stroke vagy TIA (tranziens iszkémiás attak) egy olyan agyi vérellátási zavarból származó kórkép, amelyben a stroke-ot ...

Prima Medica Egészségközpontok

Tisztelt Pácienseink!

Az Ostrom utcai rendelőknek otthont adó épületen teljes felújítást végzünk, hogy egy kellemes környezetben fogadhassuk a gyógyulni vágyókat. A felújítással kapcsolatos kellemetlenségekért szíves elnézésüket és megértésüket kérjük!

A felújítás ideje alatt a rendelők zavartalanul működnek!

Köszönettel:

Prima Medica Egészségközpontok