Betegségek

Betegségek

Módosítva: 2024.11.07 12:45

A neurológiai betegségek az idegrendszert érintő rendellenességeket jelentik. Ide tartoznak az agyat, a gerincvelőt, illetve az idegeket ért betegségek. Ezek a kórképek különböző módokon alakulhatnak ki és jelenhetnek meg. Lehetnek genetikai, szerzett, fertőző, autoimmun vagy degeneratív állapotok, amelyek befolyásolják az idegrendszer működését.

A neurológiai betegségeknek több típusa létezik, de ezek között is van néhány gyakori kórkép, melyek jelentős hatást gyakorolnak az érintettekre. Ezen betegségek hátterében több minden is állhat, lehetnek genetikai eredetűek, amik örökölhetők és családi halmozódás sok esetben megfigyelhető, mint például az epilepszia. Vannak olyan betegségek melyek szerzett formában alakulnak ki, ilyen például a fejsérülések okozta idegrendszeri károsodások. A környezeti hatások szintén kiváltó okai lehetnek egyes neurológiai betegségeknek, ilyen hatás lehet a vegyi anyagoknak való tartósabb kitettség.

Egyes neurológiai betegségek kockázata az életkorral arányosan növekszik. Ilyen betegség például az Alzheimer-kór, Parkinson-kór is. Egyes életmódbeli tényezők, mint a dohányzás, az alkoholfogyasztás, szintén hajlamosíthatnak neurológiai betegségek kialakulására.

A neurológiai betegségek sokszor fokozatosan alakulnak ki, és a korai tünetek gyakran annyira enyhék, hogy az érintett kezdetben nem is gondolja, hogy valamilyen betegség áll a háttérben.

Cikkek melyeket mindenképpen olvasson el!

 

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel