Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Doktor úr!

Bizonyos időközönként előfordul nálam szédülés, ami jellemzően pár óráig tart maximum, majd egyszer csak elmúlik. Általában akkor jelentkezik, ha gyorsan mozdítom a fejem, de vezetés közben is jelentkezett már. Nem tudom lehet-e összefüggés, de migrénem is van.

Mi okozhatja? Mit tehetnék ellene?

Előre is köszönöm! Réka
2024.09.10
Kedves Réka!

A szédülésnek rengeteg oka lehet, neurológiai, belgyógyászati, fül-orr-gégészeti hogy csak egy párat említsek. Annak érdekében, hogy ezt jobban be tudjuk határolni szükség lesz egy fizikális vizsgálatra, valamint egy koponya képalkotásra is szükség lehet. A leírtakból jóindulatú pozicionális szédülésre (BPPV) gondolok de vannak migrén típusok, amihez szédülés is társulhat.
Ahhoz, hogy kezelni tudjuk a szédülést először meg kell találjuk az okát, ehhez azonban szakorvosi vizsgálat szükséges!

Várjuk szeretettel rendelőnkben!
Dr. Para Szabolcs
Dr. Para Szabolcs neurológia
2024.09.10
Kedves Doktor Úr / Doktornő!

Folyamatosan bizsergést érzek a lábamba . Ez már kb 1 hónapja tart. Az lenne a kérdésem , hogy ezzel kapcsolatban mi a teendő? Szükségem van valamilyen vizsgálatra?

Válaszát előre is köszönöm !
Üdv,
Tímea
2024.09.10
Kedves Tímea!
Elsősorban egy fizikális vizsgálat a legfontosabb, valamint egy részletes anamnézis. Ezután tudjuk eldönteni, hogy van-e szükség más vizsgálatra de egy ENG vizsgálat elvégzésének szükségességét elég valószínűnek tartom, ami az idegek állapotáról ad egy valós képet. Várjuk szeretettel szakrendelésünkön!

Üdvözlettel
Dr. Para Szabolcs
Dr. Para Szabolcs
Dr. Para Szabolcs neurológia
2024.09.10
Tisztelt Doktor Úr/Nő!
Több hónapja küzdök lábzsibbadással, 25 éves lány vagyok. A háziorvosom gyakorlatilag semmilyen információval nem szolgál, hová is menjek ilyen panasszal. Az utóbbi pár hétben mondhatni súlyosbodott. Eddig csak akkor zsibbadt, amikor feküdtem, mindegy volt hogy háton, hason, oldalt. Azonban mostmár ülés közben, illetve álló helyzetben is jelentkezik ez a probléma. A bal lábszáramban kezdődik, majd egészen felmegy a combomba. Tudna segíteni milyen vizsgálatok lennének szükségesek ahhoz, hogy kiderül jön mi okozza ezt?
Válaszát előre is köszönöm!
2024.09.10
Kedves Nikolett!

Mindenképpen szükség lesz egy fizikális vizsgálatra majd ezután valószínű, hogy szükség lesz lumbális MR és ENG vizsgálatra is, hogy kiderítsük mi okozza ezeket a panaszokat.

Ha gyorsabban szeretne vizsgálatra menni, javasolom, kérjen időpontot a Neurológiai Központunkba egy szakorvosi kivizsgálásra!
Dr. Para Szabolcs
Dr. Para Szabolcs neurológia
2024.09.10
Tisztelt Doktor Úr/Doktornő!
Májusban "Epilepsia, k.m.n." betegséget diagnosztizáltak esetemben, egy gm-rohamot követően, ezt eeg és mri is igazolta. Azóta 2x1000 mg levetiracetámmal tünetmentes vagyok. Kérdésem a következő: így végezhetek-e véradást? 18 éves vagyok, ez lehetne az első alkalmam.
Köszönettel, T. Gergő
2024.08.16
Tisztelt Gergő!
Gyógyszerszedés kizárja a véradást.

Üdv. Dr. Prinz Géza
Dr. Prinz Géza
Dr. Prinz Géza neurológus
2024.08.16
Tisztelt klinika!
Hónapok óta érzek fájdalmat a nyakamban egy pontban ami felsugárzik a fejembe is. Eleinte csak akkor volt ez, amikor a kanapén ültem és tvztem, de 2 hete már barmilyen testhelyzetben is vagyok előjöhet. A fájdalom ilyenkor annyira erős, hogy a munkamban is korlátoz. A minap voltam reumatológusnál, és ő nem állapított meg mozgásszervi gondot, ezért neurológust javasolt, hogy kideríthessem mi a baj. Gyerekkorom óta fejfájós voltam, de nem diagnosztizáltak migrénnel. Kérem, ha ebben tudna segíteni, vizsgálat típust javasolni, azt megköszönném.

Üdvözlettel
Csákó Gergely
2024.08.14
Kedves Gergely,

Az első vizsgálat típusa amit javasolhatnék, egy neurológai vizsgálat. Ekkor kiderülhetne az Ön kora kiderülhetne, hogy a fájdalom milyen jellegű, kíséri-e egyéb tünet, mint hányinger, hányás, fény és hang kerülése...stb
Egyáltalán hol fáj a nyaka, és miért gondolja, hogy onnan sugárzik a fejébe, és milyen formában? Egy szó, mint száz a megadott adatokból sajnos nem tudom megmondani, hogy milyen típusú ez a fájdalom.

Üdvözlettel. Dr. Gács Gyula
Professzor Dr. Gács Gyula
Professzor Dr. Gács Gyula neurológus
2024.08.14
Tisztelt Doktor Úr!

Több hete (2-3) van a végtatgjaimban, főleg a lábaimban térdtől lefelé bizsergő érzés. Nem rendszeres, van olyan nap amikor szinte alig érzem, van amikor többször előjön. Nem megegyező oldalon, változó, hogy melyik láb vagy kar.
Nagyon félek, hogy valami komoly autoimmunbetegség a kiváltó oka.
Néha olyan érzés is társul hozzá, mintha izomlázam, izomfeszülésem lenne. Voltam a háziorvosnál, vérvételen minden rendben. 2 hét múlva van időpontom neurológiára, de már azon gondolkodom, hogy bemegyek a sürgösségire, hátha ott hamarabb kivizsgálnak, mert már lelkileg tönkretesz ez az állapot és az, hogy nem tudom mi ez, csak gyanakszom komoly betegségekre.
Mennyi az esélye hogy ez sclerosis multiplex vagy más komoly betegség?
Tudom vizsgálatok nélkül nehéz erre mit mondani.
Köszönöm a választ előre is.
2024.07.19
Kedves Andrea!

Nyilván nehéz fizikális vizsgálat nélkül diagnózist mondani, de kevéssé valószínű, hogy sclerosis mutiplex betegségben szenvedne. Az SBO-ra való bemenetelt csak akkor javasolnám, ha állapota hirtelen romlik, egyébként úgy gondolom, megvárhatja a két hetes neurológiai időpontot.

Ha gyorsabban szeretne vizsgálatra menni, javasolom, kérjen időpontot a Neurológiai Központunkba.

Üdvözlettel. Dr. Vida Zsuzsanna
Dr. Vida Zsuzsanna
Dr. Vida Zsuzsanna neurológia
2024.07.19
Epilepszia.
Jó napot! Ivácson Edina vagyok epilepsziás beteg. 18 èves vagyok. 7 èvesen volt a legelső rohamom 5 éven keresztül Depakine chrono 500 gyógyszert szedtem. 5 éven keresztül rohammentes voltam 12 évesen el hagytuk a gyógyszert. 14 évesen újra előjött az epilepsziám. Tehát 4 éve megint ezzel a betegséggel küzdök most jelenleg levecitaretamot (1000mg) és lamolepet (100mg) szedek. Az adag a levecitaretambol 1500 a lamolepből 150 mg. Ezt az adagot kb 2 hete szedem orvos javaslatára. Azelőtt folyamatosan voltak rohamaim akkor csak 500 szedtem reggel és 1000 et este a levecitaretambol a lamolepbol 150 reggel és este is. 5 èvesen volt egy fejsérülésem a családomba nem volt senki epilepsziás a születésemkor sem volt gond egészségesen szüledtem. A fejsérülés miatt ki alakulhatott ez a betegség? Nagyon el vagyok keseredve,mert nagyon sokan lenéznek és elitélnek e miatt… Nagyon sokszor megfordul a fejemben,hogy öngyilkos leszek mert tiszta szenvedés az életem… Szeretnék jogosítványt de az sem lehetséges. Ha 1 évig gyógyszeres kezelés mellett nem lesz rohamom lehet jogosítványom? Van esélyem a teljes gyógyulásra vagy már nincs? Úgy érzem nem tudok teljes életet élni így és nem akarok tovább szenvedni… Az orvos elmondása szerint nem homlok lebbenyi epilepsziám van hanem a kisagyban van megsérülve az idegszál. Szóba jött a műtéti lehetősèg is de attól tartok nem műtik meg a kisagynál. Vàrom a válaszát és köszönöm ha el olvassa a levelem további szép napot!
2024.06.26
Tisztelt Iváncson Edina!
Köszönöm bizalmát, levelét! Kérdéseire érdemben korábbi leletei, jelen fizikális vizsgálata alapján szabad csak választ adni. Epilepszia életkorral csak javulni szokott, elkeseredésre nincs oka. Várom szeretettel személyes találkozásra!
Üdvözlettel: Dr Prinz Géza
Dr. Prinz Géza
Dr. Prinz Géza neurológus
2024.06.26
Üdvözlöm!
2 hónapja volt egy rosszullétem, szédültem hányingerem volt. Ezután többször előfordult hogy éjszaka forgó jellegű szédülés jött rám de csak bizonyos testhelyzetben,ez már nincs Jelenleg kb. 2 hete néha tompultságot érzek a fejemben. A mostani 3 napja tart, olyan mintha tompa lenne a fejem mintha be lennék rúgva vagy be lennék gyógyszerezve. Hiába szedek be fájdalomcsillapítót nem hatásos. Leginkább a homlokon és a halánték tájékon érzem ezt a fura nyomásszerű tompultságot. Szemüveg hordok olvasáshoz illetve számítógéphez. Zavar a nézés nem jó érzés ha olvasnom kell. Sokszor bizsergő érzés jön rám a testem különféle pontjain (ez a covid óta meg van csak most gyakoribb).Lábamtól a fejemig bárhol előfordul. Voltam HO-nál kért egy labort és felírta az Aflamint napi 2x1-et,ez most van folyamatban. Utalhat ez a nem múló tompultság súlyos problémára?
válaszukat köszönöm

2024.05.30
Kedves Levélíró!

Lehet, hogy úgy érezte, hogy nagyon hosszú levelet írt, de mindaz amit leírt, nagyon kevés ahhoz, hogy minden kérdésra megnyugtató választ tudjak adni.A forgó szédülések problémájának meoldásához különösen kevés az adat, Azelső rosszullét, ha több napig tartott, lehetett a belső fül egyensúlyszervecskéjének virusos gyulladása (labyrinthitis), melyet követhet un. jóindulatú pozicionalis szédülés, mely egy egy alkalommal 15-30 másodpercig tart, többnyire magától is elmúlik. BPPV rövidítéssel találhat róla adatokat az interneten.

Amit a továbbbi panaszokról ír, már korántsem annyira rövid, és éppen ezért határozottabb véleményt tudok mondani. Úgy vélem, hogy a szerteágazó panaszok közös nevezője affektiv zavar, mely a legkülönbözőbb testi tüneteket produkálhat. Mindenképpen kezelésre szorul, de egy ilyen beteg kilátásai nagyon jók lehetnek,és a tünetek aligha utalnak "súlyos problemára").

Tapasztalatból tudom, hogy egy ilyen vélemény , s az azt követő gyógyszerelés elfogadása sok betegnél ellenállásba ütközik, de minden ilyen folyamat első lépése, hogy a beteg erről a lehetőségről is tudomást szerezzen. A további döntés már az ő dolga.

Dr Gács
Professzor Dr. Gács Gyula
Professzor Dr. Gács Gyula neurológus
2024.05.30
Tisztel Doktorúr!

Néhány hónapja az egész testemben izomrángást érzékelek. Karok, lábak , mellkhas , hát bárhol a testemben.
1 hete szedek megnéziumot de semmi javulást nem tapasztaltam.
Mit lehet ez?
2024.05.15
Kedves Gebei Úr,

A panaszolt rángásokat természetesen látni kéne de így is valószínű, hogy úgynevezett fasciculatiokról van szó. Ez utóbbiak lehetnek jóindulatú, jelentéktelen jelenségek, de komolyak is(!!). Mindenképpen lássa neurológus.

Üdv: Dr. Gács Gyula
Professzor Dr. Gács Gyula
Professzor Dr. Gács Gyula neurológus
2024.05.15
Tisztelt Doktor Úr!
1,5 ~ve van komoly alvásproblémám. Sok mindent megpróbáltatás, nem oldódott meg a probléma. Jelenleg 5 mg Trtticot, 10 mg-os Stilnoxot szedek este, de így is max 5 órát alszom. Vérnyomás probléma is néha nagyon makacs kiugrások vannak, erre 40 mg Tanydont reegel, és 0,25 frontint délután szedek. Volt 2 éve agyi aneorysma műtétem, jelenleg is 3,5 mm-es. Most voltam alvásvizsgálaton,nyugtalanláb szindromát diagnosztizáltak. 0,18-as Mirapexin írtak. Kérdésem:ez a gyógyszer megoldhato az alvás problémát? A többit is szedni kell? Lehet ezt mind együtt?
Előre is köszönöm a választ
2024.05.10
Tisztelt Kérdező!

A Mirapexin a nyugtalan láb szindrómát teljes mértékben megoldhatja. Ha az alvása javult, lehet, hogy ez a problémája is javulni fog. Stilnoxot nyugodtan szedheti vele, ha kell, de lehet, hogy el fogja tudni hagyni. A Trittico szedését kezelőorvosával beszélje meg, gondolom, ezt pszichiáter írta fel.

Üdvözlettel:
Dr. Vida Zsuzsanna
Szomnológus, neurológus
Dr. Vida Zsuzsanna
Dr. Vida Zsuzsanna neurológia
2024.05.10

Hírek

Stroke után minél előbb el kell kezdeni a rehabilitációt

Stroke után minél előbb el kell kezdeni a rehabilitációt

A stroke ma már túlélhető, de a roham után szinte mindig a képességek károsodásával lehet számolni. A jó hír, hogy van lehetőség az elvesztett képességek fejlesztésére, helyettesítésére, ehhez azonban egy bizonyos időablakon belül meg kell kezdeni a rehabilitációt. Dr. Para ...
Fejfájás a fej hátsó részén? Ilyen okai lehetnek

Fejfájás a fej hátsó részén? Ilyen okai lehetnek

A fej hátsó részének fájdalma mögött többféle ok is meghúzódhat, a gyakori tenziós fejfájástól a ritkább occipitális neuralgiáig és a kiszáradásig. A diagnosztizálás nem mindig könnyű, de nagyon fontos, ugyanis ahogyan dr. Para Szabolcs , a Neurológiai Központ ...
Ezért szükséges az EEG az epilepszia diagnózisához

Ezért szükséges az EEG az epilepszia diagnózisához

Az epilepszia tünetei nagyon ijesztőek lehetnek, ezért az érintettek viszonylag gyorsan orvoshoz fordulnak, ha ismeretlen eredetű rosszulléteket, rohamokat, megmagyarázhatatlan ájulásokat élnek át. De mi a különbség az epilepsziás roham és az epilepszia betegség közt, és mi a szerepe a diagnosztizálásban az EEG ...

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK