Körültekintő
Számomra fontos, hogy az orvosom körültekintően vizsgáljon meg; a Doktor úrnál ebből nem volt hiány! Éreztem, hogy figyel rám, rendkívül részletesen kérdezett ki! Teljes a bizalmam, csak ajánlani tudom!
Empátia
A Doktor úr nagyon figyelmes! Gondosan megvizsgált és érthető magyarázatot kaptam az állapotomról is! Szaktudása mellett kiemelném azt az empátiát, amivel felém fordult!
Alaposság
A Doktor úrnál alaposabb, körültekintőbb orvossal még nem találkoztam! Alaposan kikérdezett a panaszaimról, és gondosan határozta meg a további teendőket.
Téma szakértője
-
Dr. Para Szabolcs
-
Szakterületek:
- neurológus, fejfájás specialista
-
Specialitások:
- fejfájás, migrén
- botox kezelések (migrén, szemhéjgörcs, arcidegzsába, arcizomrángás, fogcsikorgatás, hónaljizzadás)
- ENG vizsgálat
- Végtagzsibbadás, neuropátia
- neuralgia (idegzsába)
Rendelés típusa:
- Személyes, rendelői vizit az alábbi helyszíneken:
- Hétfő, szerda: 1015 Budapest, Ostrom utca 16.FSZ. 3-as rendelő.
- Kedd, péntek: 1147 Budapest, Csömöri út 18.
- Csütörtök: 1036 Budapest, Lajos u. 66.
Az ENG vizsgálat az Ostrom utcai és a Csömöri úti rendelőben elérhető!
Botox kezelés az Ostrom utcai rendelőben elérhető!
Kizárólag felnőtt ellátás (18 éves kor felett!)
Ellátás magyar, német és román nyelven./consultation in English, German, Romanian available
Kapcsolódó cikkeink
Akár arcidegzsábáról, akár isiászról van szó, mindkét gyakori betegség a neuropátiás fájdalmak csoportjába tartozik, ahogyan a diabéteszes neuropátia, az övsömört követő idegfájdalom és más betegségek is. Dr. Prinz Géza, a Neurológiai Központ neurológusa, pszichiáter, infektológus a tipikus tünetekről és a kezelési lehetőségekről beszélt.
Cikkek melyeket mindenképpen olvasson el!
- Arcidegzsába és isiász: így kezelhető a két leggyakoribb neuropátiás fájdalom
- Nem vált be a migrénre rendelt gyógyszer? A Botox segíthet!
- Havonta többször fáj a fejem - ez már migrén?
- Mi lehet az oka a nem múló fejfájásnak?
- Stroke után minél előbb el kell kezdeni a rehabilitációt
- Milyen esetekben segít a diagnosztizálásban az ENG és az EMG vizsgálat?
Orvos válaszol
Az utóbbi egy hétben furcsa fejfájást tapasztalok magamon. 3 napig a szemeim mozgásának hatására tapasztaltam erős fej, és szemfájdalmat. A fejem ott fájt, amerre néztem. Ez fájdalomcsillapítóval kezelhető volt, és 3 nap alatt teljesen elmúlt, viszont ezt felváltotta egy éjszakai fejfájás hátul, a fej középső részén. 4. napja tart, és nagyon kellemetlen, hol erősebb, hol gyengébb a fájdalom, ébredés után rendszerint elmúlik, és napközben elő sem jön.
Mikor, mennyi idő után, és hova érdemes ezzel fordulni?
Mivel pánikbeteg vagyok, ezért nálam a szédülés, gyengeség, homályos látás évek óta mindennapos, de ez a fejfájás teljesen új.
Előre köszönöm a válaszát.
Üdvözlettel:
Renáta
A fejfájások lehetnek elsődlegesek vagy másodlagosak is. Javaslom egy szemész felkeresésest majd utána egy neurológiai kivizsgálást, valamint egy képalkotó vizsgálatra (Koponya MR) is szükség lesz ha a vény nélküli gyógyszerek nem segítenek. Az elmondottakból egy hipnikus fejfájásra gyanakszom, ami gyógyszeresen kezelhető, ha elsődlegeseket kizártuk.